Těžká břemena – v první řadě vás při vyklízení nemovitosti mohou překvapit některé těžké předměty. Například pultový mrazák, automatická pračka, starý klavír či trezor. Zde si pak amatéři jen stěží poradí sami.
Objemná břemena – někdy je horší přenášet velkou starožitnou skříň, než vynášet z domu sice těžkou, ale poměrně malou pračku. Některá břemena je kvůli tomu nutné spouštět např. z balkonu, a na to si raději pozvěte vyklízecí firmu.
Koberce a linoleum – rozřezat starý koberec a linoleum vyžaduje mnohdy značnou fyzickou sílu, a pokud jí nedisponujete, pověřte touto prací raději vyklízecí firmu. Takovéto materiály jsou také velmi těžké a objemné.
Nebezpečné předměty – tam řadíme docela nevinné úsporné žárovky nebo klasické zářivky. Obsahují totiž rtuť, a pokud se při přenášení trubice rozbije, máte o zábavu postaráno. Na takovéto práce si raději pozvěte profesionály. Vdechování rozptýlené rtuti v ovzduší vám rozhodně neprospěje, rtuť je pochopitelně extrémně jedovatá.
Hořlaviny – v některých bytech, a zejména ve sklepích, můžete objevit nádoby s pochybným hořlavým obsahem. Problém nastává hlavně tehdy, jsou-li nádoby chatrné a hořlavina se tu při manipulaci může vylít na podlahu a vznítit se, například takový benzín nebo čistý líh.
Hniloba a plísně – pod starými koberci či linoleem se mnohdy ukrývají zajímavá překvapení. Naleznete tu tolik druhů hub, plísní a hnilobných rozkladných organismů, že byste na ně mohli pozvat nějakého přírodovědce s mikroskopem, aby si tu provedl stěr vzorků. Kromě plísní se tu občas vyskytnou i roztoči, obvykle ze starých matrací.
Sousedé – mnozí z nás spoléhají na profesionální firmy vyklízení nemovitostí i kvůli sousedům, s nimiž zrovna nevychází v „lásce a harmonii“. Někteří lidé totiž vyvolávají konflikty zcela záměrně, a takové vyklízení domu je k tomu docela báječná příležitost. Na vyklízecí firmu si však netroufnou, na to jsou obvykle příliš zbabělí.