Je zajímavé, že přímý web s názvem historie k nalezení není. Takže zájemci zbývají jiné. Nejnavštěvovanější je web s názvem Dějepis a druhý s názvem Středověk. Podíváme se na oba tak trošku podrobněji.
Nejprve tedy web Dějepis.
Hned na úvodní straně je vpravo přehled novinek. Tedy samozřejmě těch sem přidaných. Což je pro toho, kdo sem jde jen občas, jistá výhoda. Lišta se záložkami je umístěna klasicky, a na ní základní přehled i s testy. Ty jsou zde proto, že stránka je určena středním školám, jak je hned v záhlaví uvedeno. Níže na webu jsou jakési záložky, na kterých je uvedeno, čeho se týkají. Asi nejzajímavější bude časová osa, na které je přehledně sestavený „života běh“ této Bohem zapomenuté planety na okraji galaxie. Web má příjemné barvy, netluče do očí a nemá žádné zbytečnosti. Pro základní studium dobrý, pro další pokračování a podrobnosti bude však asi třeba navštívit odborné weby.
Druhý se jmenuje Středověk a ten hned na úvodní straně přináší spoustu informací, aniž je třeba někde klikat. Takže první dojem je takový rozpačitý, web však právě tímto působí na hosta více odborně. V hlavní liště je jen pět prvků, z nichž bude asi nejdůležitější ten se seznamem témat. V levém pruhu pak najdeme další spoustu odkazů a také diskusní fórum. Co mne osobně zaujalo ihned a na první pohled je rubrika přímo uprostřed webu s názvem „Dnešní výročí“. Zde jsou události, které připadají na daný den. To je velice nápadité a jistě pro každého zajímavé.
Také zde naleznete velikou spoustu článků, přehled literatury, jednotlivé osobnosti a spousty dalších a dalších potřebných informací. Na webu najdete to, co o osobě říká, takže jiné historické informace zde zastoupeny nejsou. Takže by možná pomohlo upřesnění v názvu webu. Totiž přejmenování ze Středověk na „Český středověk“.
Oba weby jsou pěkně a přehledně zpracovány, takže jejich návštěvu lze jen doporučit.