Povídka o lásce

Žena jela v autě. Jela velmi pomalu a to hned ze dvou důvodů. První-žena seděla v autě, na které její muž dlouho šetřil, byl to jeho vysněný model a žena s bála že s ním nabourá a že by tím svého muže moc nepotěšila…

Druhý důvod byl takový, že se žena právě vracela od svého doktora, u kterého se dozvěděla, že je těhotná, čeká holčičku. Právě byla na cestě za svým manzenel aby mu tuto novinu oznámila. Měla velikou radost a těšila se až mu to oznámí, oba se na dítě moc těšili.

Dojela na dálnici a tam pomalu popojížděla v zácpě. Žena měla s těmito věcmi trpělivost a tak seděla, poslouchala svoje oblíbené CD s hudbou v přehrávači a vymyslela jaké jméno by mohli dát tomu malému tvorečku, který v ní rostl a sílil každou minutou. Žena ji už teď milovala a začala přemýšlet jak ji vyřeší dětský pokoj a jaká asi bude a komu bude podobná.

Řada se konečně pomalu pohla a žena se dostala k odbočce, která vedla k firmě, ve které pracoval její manžel. Nahodila blinkr a zahýbala. V tom celé auto najednou poskočilo dobredu a pak se okolo prohnal nějaký mladý kluk a valil si to přes plnou čáru a v překročené rychlosti. Smál se na celé kolo. Smál se tomu, že ženě naboural zadní nárazník. Žena se vylekala. Když ji pak přesel počáteční šok, pomalu vystoupila a obešla auto aby zjistila rozsah škod. Sklonila se k nárazníku. Pomalu se zase postavila, bylo jí jasné, že se stalo to čemu se snažila vyhnout, radost z krásného dne byla ta-tam. Protáhla si záda a vracela se k dveřím auta. Byla naštvaná,vzteklá a smutná. Nezvládla ani tu jedinou věc co měla na starosti, pohlídat aby se autu nic nestalo…

Najednou slyšela příšerný zvuk. Byl to zvuk brzd a a klakson obrovského náklaďáku, který zrovna projížděl okolo. Řidič mával jednou rukou aby uhla, druhou zuřivě máčkla klakson a snažil se ubrzdit. Žena však byla příliš vyděšená než aby dokázala zareagovat. V jedné vteřině viděla obrovský náklaďák valící sed na ni, a v druhé už jen cítila obrovskou bolest. Pak už viděla jen tmu, pak už ani necítila…Slyšela hlasy, ale ty se začaly vytrácet a ztrácet v dálce. Umírala…a ani si to nestihla uvědomit.

Když se policie snažila identifikovat mrtvou ženu našla v přihrádce u spolujezdce vzkaz: V případě nehody si pamatuj, že miluju tebe a ne to auto.