Jak jsem jel s kamarádem na OBROK 09

Jak jsem jel s kamarádem na OBROK 09

Ke konci dubna tohoto roku jsem jel s mým kamarádem na OBROK 2009, kde jsme pomáhali jako servistým. Kamarád se jmenuje Tomáš Rajský, ale říkáme mu přezdívkou Rajče. OBROK je celostátní setkání roverů a rangers, konané jednou za dva roky proto název OBROK. Roveři a rangers jsou starší skauti, kteří už pomáhají s vedením oddílů malých skautů. Roverem se stane každý skaut, který dovrší 15 let a rangers se stane rover, který dosáhne 18 let.

Pětadvacátého dubna ráno jsme vyjeli vlakem směrem Jaroměř. Cesta byla poklidná, dokonce jsme z Ostravy do Pardubic měli celé kupé jen pro sebe. Po poledni jsme dojeli do Jaroměře, kde se měl OBROK konat. Po příjezdu jsme se prošli po Jaroměři, zašli jsme si na dobrý oběd a vydali se na cestu do josefovské bastionové pevnosti, kde se OBROK pořádal. Asi v polovině cesty se zamýšlím nad tím jak postavíme stan, který nám půjčil kamarád, když jsme ho ještě nikdy nestavěli. Podíval jsem se na Rajčete a vykřikl: „Rajče! Kde máš stan?!“. Vyměnili jsme si pohledy, Rajče zbledl a zmohl se jen na: „Do prdele!“. Otočili jsme se na podpatku a namířili si to hodně rychlým krokem na nádraží. Na ústředně jsme měli štěstí, zavolali do další stanice jestli se nemůžou podívat do onoho vlaku zda tam náš stan není. Po půl hodině nám stan přivezli vlakem, který jel opačným směrem. Naše díky neznaly mezí. Stan nepatří mezi levné věci, a tak jsme byli rádi, že nejsme o pět tisíc lehčí. Znovu jsme se vydali na tábořiště. Došli na místo, postavili stan a pak už bylo vše v pohodě. Celý OBROK poté probíhal jak měl a všem se líbil.

Nakonec nám odměnou byly nezapomenutelné zážitky, spousta nových kamarádů a také vytvoření světového rekordu v japonském skupinovém tanci Algorithm March, při kterém jsme překonali stávající rekord filipínských vězňů. S tímto rekordem jsme se dostali nejen do hlavního zpravodajství televize Nova, ale také do novin a na internetové stránky a vidoeportál YouTube. Tento rekord bude zaznamenán v Guinnesově knize rekordů. Byla to skvělá akce, na kterou pojedu určitě zase ob rok. V červnu letošního roku se chystá podobná akce jménem Navigamus, ale ta bude už pro všechny věkové kategorie vodních skautů. Na Navigamus pojedu už po čtvrté a věřím, že bude stejně dobrý jako všechny předchozí ročníky. Členem Svazu skautů a skautek jsem už od svých šesti let. Za tu dobu jsem toho zažil skutečně mnoho. Nejedná se jen o skautská setkání, ale také o Námořní akademii, táborovou školu pro vodní skauty starší patnácti let. Hodně jsem se tam naučil a své poznatky a zkušenosti nyní využívám na všech akcích a dá se říci, že i v běžném životě.